Zalety nowoczesnych blachodachówek modułowych

Budując nowy dom, inwestorzy dużą wagę przykładają zawsze do tego, jaki rodzaj poszycia dachowego zastosować. Wybór tutaj jest naprawdę duży, ale najczęściej pada on na blachodachówki – są one praktyczne i posiadają liczne zalety, które docenić można w ciągu całego okresu eksploatacji domu.

Najważniejsze parametry blachodachówek modułowych

Zacznijmy od podstaw: blachodachówka modułowa jest materiałem wykorzystywanym do wykonywania pokrycia dachowego. Składa się ona z arkuszy, których wymiary zależne są od producenta. Jej główne zalety to wysoka wytrzymałość – wynika to z wykorzystania wysokiej jakości stali oraz powłok ochronnych – oraz prosty montaż, co wpływa na finalny koszt całej inwestycji. Nowoczesne blachodachówki modułowe są lekkie, dzięki czemu sprawdzają się w większości przypadków. Konstrukcja dachu wielospadowego z ich zastosowaniem jest niezwykle prosta. Ważne jest też to, że czyszczenie takiego dachu jest proste i nie sprawi nikomu większych trudności. Szeroki wybór kolorów oraz fasonów pozwoli każdemu dopasować wygląd dachu do jego oczekiwań oraz reszty domu.

Dlaczego warto używać blachodachówek modułowych?

Już na wczesnym etapie realizowania inwestycji należy zdecydować, jaki rodzaj pokrycia dachowego się wybierze. Jeżeli będą to blachodachówki modułowe, zyskuje się materiał, który jest niezwykle szybki w montażu. Wystarczy do tego szereg wkrętów oraz odpowiednio doświadczona ekipa. Podczas budowania znacznie bardziej fantazyjnych dachów niż dwuspadowe, można odczuć ogromną zaletę tego rozwiązania, czyli możliwość docinania arkuszy zależnie od aktualnych potrzeb. Dach, na którym chce się zamontować takie pokrycie musi być nachylony w stopniu większym niż czternaście stopni. Przyda się też dodatkowa izolacja akustyczna, gdyż blacha często dudni podczas deszczu. Sam montaż jest prosty i nawet skomplikowane obróbki nie będą stanowiły dla zaawansowanych ekip dekarskich żadnego wyzwania. Można ją kupić w wielu hurtowniach, a rozmiary i systemy mocowań często są uniwersalne.

Dodaj komentarz

Why ask?