Ogłoszenia za darmo – sposób na kontakt z klientem

W dzisiejszych czasach świat e-commerce rozwija się bardzo szybko. Coraz częściej korzystamy z Internetu, żeby coś sprzedać, kupić, wynająć. Wielokrotnie wystawiamy ogłoszenia, mając nadzieję na odzew ze strony potencjalnego klienta. Często, żeby zaoszczędzić szukamy miejsc, w których można umieścić ogłoszenie za darmo. Jednak w gąszczu dostępnych stron sprzedażowych, zdarza się, że nie potrafimy wyłuszczyć tych, które oferują wystawienie produktu w taki sposób. Które strony internetowe i jakie ogłoszenie można wystawić tam bez ponoszenia kosztów?

Strony oferujące ogłoszenia za darmo

Wiele spośród dostępnych stron internetowych oferuje taką usługę. Niekiedy mają jednak pewne warunki dotyczące przedmiotów do sprzedaży, czy czasu na jaki ogłoszenie może być wystawione. Przyjrzyjmy się poniższemu zestawieniu:

1. Serwis Gratka.pl oferuje opcje ogłoszeń za darmo. Mogą to być jednak ogłoszenia z niektórych tylko kategorii. Bez ponoszenia kosztów wystawimy tu ogłoszenie na przykład o: wynajem garażu/ pokoju, adopcje zwierzaka, urządzaniu ogrodu i domu, sprzedaży ubrań, ofertach noclegów, ofertach dotyczących sportu i rekreacji. Serwis Gratka.pl przy sporządzaniu ogłoszenia ma przejrzysty cennik, w którym można przekonać się jakie jeszcze inne kategorie są darmowe.

2. Serwis Sprzedajemy.pl- tutaj zamieszczenie ogłoszenia za darmo nie ma limitu kategorii. Jednakże, jeżeli chcemy usprawnić ogłoszenie w dodatkowe opcje, wtedy wymagana jest opłata. Koszty za ogłoszenie na tym serwisie powstają gdy: występuje pilna potrzeba sprzedaży rzeczy, chcemy by ogłoszenie było dostępne na listach wszystkich województw i miejscowości, było wyróżnione lub było odświeżane co 7 dni.

3. Serwis Olx.pl- znany portal również oferuje darmowe ogłoszenia, ale są pewne warunki. Po założeniu konta na serwisie i próbie dodania ogłoszenia, pojawi się informacja czy w danej kategorii możliwe jest umieszczenie ogłoszenia za darmo. Na serwisie występuje limit darmowych ogłoszeń w konkretnej podkategorii, który odnawia się co 30 dni. Ważne, że przy usunięciu jakiegoś ogłoszenia, nie uzyskujemy dodatkowej liczby nieodpłatnych ogłoszeń. Darmowe ogłoszenie można zamieścić na przykład w kategorii: wyposażenie firm (limit 1), mieszkania/domy na wynajem (limit 1), sport i hobby (limit od 2 do 1000), komputery (limit 2), akcesoria i ubrania dla dzieci (limit 1000), muzyka i edukacja (limit 100). Darmowa liczba ogłoszeń zależy także od osoby, która je wystawiła. Osoba prywatna ma większy limit ogłoszeń za darmo, niż firmy.

Social media i ogłoszenia za darmo

Chcąc skorzystać z bezkosztowego ogłoszenia można również polegać na social mediach. Warto zapoznać się z utworzonym na Facebooku tzw. ”Marketplace”, który działa na zasadzie serwisu sprzedażowego, a dodawanie ogłoszenia jest proste i intuicyjne. Jak również różne grupy na serwisach społecznościowych dają możliwość szukania interesującego przedmiotu, jak i ich sprzedaży.

Zdarza się, że darmowe ogłoszenia nie są efektywne. Wtedy należałoby rozważyć opcję wykupienia zachęcającej nakładki, czy wyróżnienia dla ogłoszenia. Jednakże zanim to nastąpi spróbujemy dać szanse ogłoszeniu za darmo. Może uda się osiągnąć zamierzony efekt bez dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Why ask?