Bądź niezależny energetycznie

Zestaw solarny off grid to zestaw urządzeń służących do produkcji energii elektrycznej za pomocą paneli słonecznych w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Zestaw taki składa się zazwyczaj z paneli słonecznych, akumulatorów, falownika oraz inwertera. Dzięki temu możliwe jest magazynowanie energii elektrycznej wyprodukowanej przez panele słoneczne i jej wykorzystanie w razie potrzeby.

 Zestaw solarny off grid pozwala na niezależność od sieci elektrycznej i stanowi ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych źródeł energii. Zestaw solarny off grid jest rozwiązaniem idealnym dla osób, które chcą uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej i produkować własną energię. Może być również używany w miejscach, gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest utrudniony lub niemożliwy, takich jak tereny wiejskie, góry, czy też plaże.  Zestaw solarny warto postawić w miejscu, gdzie jest dużo nasłonecznienia i nie ma przeszkód, takich jak drzewa czy budynki, które mogłyby zasłaniać słońce. Idealne miejsce to dach lub przestrzeń wokół domu, które są narażone na długotrwałe nasłonecznienie.

Zalety instalacji solarnej:

1. Fotowoltaika jest ekologicznym i czystym źródłem energii elektrycznej.
2. Pozwala na uzyskanie niezależności energetycznej i ograniczenie zależności od dostawców energii.
3. Instalacja paneli fotowoltaicznych jest trwała i nie wymaga ciągłej konserwacji.
4. Może przynieść oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.
5. Możliwość uzyskania dofinansowania lub ulg podatkowych związanych z fotowoltaiką.
6. Możliwość sprzedaży nadwyżki energii do sieci elektroenergetycznej.
7. Możliwość współpracy z gminami lub sąsiadami w celu budowy wspólnej farmy fotowoltaicznej.
8. Poprawia wizerunek firmy jako przyjaznej dla środowiska i dbającej o ekologię.

Energię z zestawu solarnego można magazynować w akumulatorach lub w specjalnych magazynach energii, takich jak magazyny baterii kondensatorowych lub magazyny termiczne. Akumulatory pozwalają na magazynowanie energii elektrycznej, natomiast magazyny termiczne mogą magazynować energię w postaci ciepła. Magazynowanie energii pozwala na wykorzystanie jej w chwili, gdy nie ma bezpośredniego dostępu do energii słonecznej, np. w nocy lub podczas zachmurzenia.

Koszt instalacji zestawu solarnego off grid zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i moc zestawu, dodatkowe elementy (np. baterie akumulatorowe), rodzaj użytej technologii oraz lokalizacja instalacji. Na ogół koszt instalacji zestawu solarnego off grid waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Why ask?