Altany ogrodowe

Dla dość wielu z nas te akuratne altany ogrodowe to rzecz jasna opcja zakupione w markecie ogrodniczym. Kluczowe zalety takowych to rzecz jasna atrakcyjna cena i niekiedy taki model jest wytwarzanym bez zmian prze ponad pięć lat. Dlatego też tego typu altanę można łatwo zastąpić tą nową lub zastąpić tylko jej drobną część, choćby taką jak okno zaliczane do tych produkowanych na skalę masową.

Tego typu altana ogrodowa z marketu ma też dwie inne kluczowe zalety, a konkretniej skromną masę i niewielkie gabaryty. Dlatego w tych kartonach można zawieść takową na działkę za pomocą typowego domowego kombi lub w niewielkiej przyczepce. Nie zawsze trzeba tak postępować z typowym modelem, bo równie dobrze coś w tym stylu da się zamówić smartfonem, a potem całość dostarczy pod nasz adres kurier lub nawet dostarczy te paczki z altaną na naszą działkę rekreacyjną i tak znacząco oszczędzi nam pracy, bo pozostanie jedynie zmontować na miejscu tego typu altanę ogrodową. Prace takowe zajmą nam raczej jakieś trzy lub cztery godziny.

Trwałość.

Altany ogrodowe, które montuje się w ogrodzie pod domem lub na działce rekreacyjnej w pewnej odległości od domu maja też pewne swoje istotne wady. Mowa tu o tym, że te kupowane w marketach maja niezbyt imponującą trwałość, czyli jeśli na dachu takowej znajdzie się zbyt wiele mokrego śniegu to może on się zarwać. W tym aspekcie tkwią kluczowe wady tego taniego i często powielanego na potrzeby marketów projektu. Dlatego też pewna część z nas wzmacnia projekty tego typu altan, czyli do tej opcji fabrycznej dodaje profile stalowe, po to by dach i ściany wytrzymały więcej. Te profile stalowe nie zajmują wewnątrz lub na zewnętrz zbyt wiele miejsca. Da się też takowe sprytnie zamaskować i co równie istotne tego typu wzmocnienia to opcja tania. Minus takiego wzmocnienia tkwi nadal w tym, że to typowa altana ogrodowa z marketu, czyli nie jest to coś zaskakującego i co równie istotne zazwyczaj taka altana zużywa się szybko, bo to cienkie deski i niezbyt grube belki konstrukcji.

Altana ogrodowa własnego projektu.

Altana ogrodowa własnego projektu np.: https://ogrodowe-szklarnie.pl/, czyli ta do której użyto grubszych belek i mocniejszych desek to często opcja wybierana przez właścicieli firm budowlanych. Mowa tu dokładnie o tym, że taką altanę stawia się za wyższą sumę, bo to solidne i drogie belki konstrukcyjne. Istotnym jest i to, że tego typu altanę da się nawet ocieplić za pomocą waty szklanej i we wnętrzu takowej wstawić piec kominek z żeliwa. Tych opcji brakuje altanie do ogrodu z marketu, czyli altana własnego projektu może być nawet tym dodatkowym domkiem do spania dla gości. Wybudowanie czegoś takiego to znaczna strata czasu i funduszu, ale dość wielu z nas tak postrzega te konstrukcje ogrodowe, czyli walory funkcjonalne mogą być ważniejszymi od prostoty i niskiej ceny. Kluczowe znaczenie ma też i to, że taka opcja zapewne sprawdzać się będzie przez długie lata, a nawet przez dekady i ten plus jest dla właściciela firmy budowlanej tym najistotniejszym, bo taki człowiek nie chce nabywać tej altany z marketu ogrodniczego raz na jakieś pięć lat.

Dodaj komentarz

Why ask?