Wybierz schody pasujące wielkością do klatki schodowej

Trwałość i długa żywotność to największe zalety metalowych i drewnianych schodów. Najpopularniejsze rodzaje schodów są wykonane ze stali nierdzewnej i oraz twardych odmian drewna.

Będą odporne na użytkowanie na przestrzeni wielu lat. Projekty schodów są prawie nieograniczone. Jeśli chcesz bardziej dekoracyjnych schodów, metal powinien być jednym z twoich wyborów. Metalowe schody zwykle kosztują więcej niż odmiany drewniane. Ze względu na dużą trwałość i paletę wzorów można je znaleźć w sprzedaży w szerokiej gamie wzorów i przekrojów cenowych. Kolejną wadą jest to, że wykonane z żelaza lub brązu metalowe schody mogą z czasem zmieniać kolor. Możesz woskować i pokrywać je patyną, aby zachować ich wygląd. Zakrzywione schody, podobnie jak schody spiralne, poruszają się po spiralnym łuku. Jednak mają one zwykle większy promień i zwykle nie tworzą pełnego koła.

Zakrzywione schody dodają elegancji każdemu domowi lub firmie. Z tego powodu prawie zawsze znajdują się przy wejściu, gdzie robią najlepsze pierwsze wrażenie.

Zakrzywione klatki ze schodami dywanowymi są często bardzo eleganckie i tradycyjne, ale ten typ projektu można równie dobrze dostosować do współczesnej architektury. Są stosunkowo łatwe do przejścia, jeśli promień stopni jest duży. Zakrzywione schody drewniane są zdecydowanie najtrudniejsze do zbudowania z różnych rodzajów schodów. W rzeczywistości projektowanie i budowanie takiego rodzaju schodów stanowi szczyt osiągnięć każdego budowniczego schodów lub producenta. Z tego powodu takie schody nowoczesne są najbardziej kosztowne w budowie. Trwałość jest rzeczą, którą powinieneś rozważyć przy drewnianych schodach. Są mniej odporne na zniszczenia niż metalowe schody. Mogą być łatwo uszkodzone przez wysoką wilgotność i ekstremalne temperatury. Drewno należy również odpowiednio traktować pod kątem szkodników. Schody mogą być również tańsze, ale instalacja drewnianych spiralnych schodów kosztuje więcej niż instalacja metalowych schodów.

Dodaj komentarz

Why ask?