Pomysł na prezent – skrzynki do wina

Nietrudno zauważyć na polskim rynku, jak rosnącą popularnością cieszą się obecnie wina. Odrodzona, po upadku w czasach komunizmu, kultura picia wina ma przełożenie na wzrastające zainteresowanie tym szlachetnym trunkiem. Coraz częściej gości ono na polskich stołach, wypierając wysokoprocentowe alkohole. Zakup dobrego wina nie wydaje się problemem – istnieje wiele wyspecjalizowanych sklepów oferujących wysokogatunkowe wina, w których wykwalifikowany sommelier pomoże dobrać rodzaj i gatunek alkoholu odpowiedni do okazji.

Butelka dobrego wina, zapakowana w gustowną, drewnianą skrzyneczkę to nie tylko rewelacyjny pomysł na elegancki prezent. Może być równie dobrze elementem dekoracyjnym wyposażenia nowoczesnego wnętrza albo luksusowym gadżetem promującym markę.

Wyboru samej skrzynki do wina również nietrudno dokonać. Sklepy internetowe oferują mnogość rodzajów opakowań, trafiających nawet w najbardziej wyrafinowane gusta. Wysokiej klasy materiały, niespotykana precyzja i pieczołowitość wykonania przyczyniają się do tego, że nawet najbardziej wymagające osoby znajdą produkty, spełniające ich oczekiwania.

korek od wina

Indywidualne podejście do klienta sprawia, że możemy dostać skrzynkę na wino jedyną w swoim rodzaju. Jeżeli nie zdecydujemy się na naturalny kolor jasnego, surowego drewna, to możemy wybrać spośród co najmniej kilku kolorów bejc. Na nasze życzenie skrzynka zostanie wypełniona siankiem drzewnym, co zapewni butelce wina stabilną pozycję i uchroni przed ewentualnym potłuczeniem. W zależności od priorytetów do wyboru mamy:

  • skrzynki zasuwane – wyposażone w poręczny uchwyt wykonany ze sznurka, butelka jest w nich przechowywana w pozycji pionowej;
  • skrzynki zamykane – tak jak kuferki, w zależności od pozycji jak je ustawimy, tak będzie przechowywany trunek: poziomo lub pionowo.

Wykonanie na nich dowolnego graweru dodatkowo podkreśli osobisty charakter opakowania. Istnieje także możliwość wycięcia w skrzynce „okienka”, którego kształt również możemy sami zaprojektować. Dostępne są opakowania na jedną lub kilka butelek. Należy zwrócić uwagę na to, jakie wino chcemy zapakować – te w wysokich, smukłych butelkach zwyczajnie się do skrzynki nie zmieszczą. Dotyczy to na przykład białych win reńskich.

skrzynki

Skrzynki do wina same w sobie mogą być cudownym podarkiem i to nie tylko dla koneserów win. W końcu nadają się również do przechowywania innych skarbów jak np. słodycze, herbata czy tytoń. Albo czyż koleżanka, która zajmuje się decoupagem nie ucieszy się z takiego prezentu? Będzie mogła się artystycznie zrealizować ozdabiając skrzynkę wedle własnego pomysłu.

Dodaj komentarz

Why ask?