Owady w mieszkaniu – jak pozbyć się niechcianych lokatorów?

Jeśli niespodziewanie odkryjemy w domu niechcianych lokatorów powinniśmy się nimi zająć jak najszybciej. Wbrew pozorom profesjonalna dezynsekcja nie musi być droga. Jej plusem jest również duża skuteczność.

W jaki sposób owady dostają się do naszych mieszkań?

Wydaje się nam, że nasz dom jest utrzymany w porządku. Staramy się o jego dokładne sprzątanie i mycie. Zdarza się jednak, że szkodniki dostają się do naszych mieszkań poprzez zakup używanych mebli (często dotyczy to łóżek, czy wersalek), przechodzą między mieszkaniami. Są też często przynoszone na ubraniach, lub przez zwierzęta domowe.

Występowanie owadów jest uciążliwe. Może się okazać również niebezpieczne dla naszego zdrowia. Insekty, często są nosicielami chorób. Niektóre ze szkodników, żywią się ludzką krwią. Ugryzienie, przynosi niebezpieczeństwo przeniesienia się na nas choroby, której nosicielem może być owad. Dlatego należy jak najszybciej zwalczyć niechcianych domowników.

Zamgławianie ULV

Skuteczną metodą jest zamgławianie ULV. Dzięki niemu możliwe jest wyeliminowanie całej populacji insektów. Podczas zamgławiania powstają bardzo małe krople (wielkości 20 mikrometrów), które unoszą się w powietrzu i dają efekt mgły. Ze względu na ich mikroskopijne rozmiary, mogą wnikać w każdą szczelinę i dają pewność wyeliminowania wszystkich owadów.

W przypadku zastosowania innych metod, takich jak np. oprysk szczegółowy, nie mamy pewności, czy preparat dotarł do wszystkich osobników. Jeśli uchroni się ich kilka, może być to powodem odnowienia całej populacji – pamiętajmy, że owady rozmnażają się bardzo szybko. Z tego powodu – warto wybrać środek, który przyniesie 100 procentowe rezultaty.

Pluskwa domowa

Metoda ULV jest skuteczna nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, można ją wykorzystać również na otwartej przestrzeni. Skutecznie zwalcza meszki, mrówki, muchy, a także komary.

Wykonując zamgławianie w domu z pewnością pozbędziemy się różnych gatunków owadów. Wrażliwe na tą metodę są: mole, pluskwy domowe, pchły, wszy, prusaki, karaluchy oraz rybiki cukrowe.

Pluskwa domowa

Pojawienie się w jej w mieszkaniu, niesie za sobą przykre konsekwencje. Pluskwa domowa żywi się krwią człowieka. W korzystnych dla siebie warunkach potrafi przetrwać nawet do 2 lat – bez pożywienia może przeżyć nawet pół roku (zapada w tym czasie w stan hibernacji). Jest aktywna szczególnie nocą. Jej obecność możemy zauważyć zwykle jeśli dojdzie do licznych ugryzień na ciele. Ugryzienia są swędzące, bolesne, często trudno się goją. Mogą być również przyczyną powstawania reakcji alergicznych. Dlatego do całkowitego jej zlikwidowania watro wybrać metodę, która ma 100% skuteczności.

Dodaj komentarz

Why ask?