Gotowe projekty domów – zalety

Jeżeli stoisz przed kwestią zaprojektowania swojego jednorodzinnego domu niewątpliwie musisz podjąć decyzję – czy wybrać projekt gotowy czy może zdecydować się na wykonanie indywidualnego projektu domu przez jednego z miejscowych architektów. Dlaczego warto zdecydować się na typowy, gotowy projekt domu?

Oczywiście jeśli mamy nieograniczone fundusze, czas i bardzo indywidualne wymagania dotyczące budowanego domu, to projekt indywidualny będzie najlepszą opcją. Niemniej weźmy pod uwagę, że większość inwestorów starannie liczy złotówki. A sama różnica cenowa między projektem indywidualnym, a typowym jest spora. Szacuje się, że wykonanie indywidualnego projektu domu może być droższe średnio 10 razy od projektu gotowego. Ceny gotowych projektów domów oscylują między 1 tys, a 3 tys. złotych. Jak więc widać koszt projektu indywidualnego jest naprawdę spory!

tanie projekty domow

Przemyślane rozwiązania

Niewątpliwą zaletą gotowych projektów domów jest ich staranne dopracowanie. Oczywiście mówimy tutaj o projektach autorstwa doświadczonych firm projektowych. Typowy projekt domu jest opracowywany optymalnie pod względem funkcjonalnych rozwiązań. Jeśli mamy do czynienia z kolejną wersją jakiegoś dawniej wykonanego projektu domu, możemy też mieć świadomość, że jest on zmodyfikowany o rozmaite uwagi inwestorów, którzy już wybudowali według niego swój dom. To bardzo zachęcające, prawda? Możesz zobaczyć tego typu projekty domów na dominanta.pl. Być może któryś z inwestorów zauważył już w praktyce, że w projekcie jednak za mało przewidziano miejsca na montaż kominka w salonie. Architekt, autor projektu może taki detal uwzględnić w kolejnej wersji tego samego projektu.

Znane koncepcje

Co ciekawe niektóre wieloletnie firmy budowlane już nie raz budowały domy według różnych projektów gotowych. Do popularnych, bardzo wysoko cenionych projektów domów w Polsce należy projekt Opałek. Bez problemu znajdziemy firmę budowlaną, która wybudowała już niejednego Opałka. Łatwo można się domyśleć, że wybudowanie kolejny raz domu według tego samego projektu będzie o wiele łatwiejsze dla brygady budowlanej, a co za tym idzie – unikniemy niepotrzebnych błędów na etapie budowy.

Dodaj komentarz

Why ask?