Czy chciałabyś zostać policjantką?

Jesteś kobietą i marzysz o tym, żeby zostać stróżem prawa? Czy wiążesz swoją przyszłość ze służbami mundurowymi? Jeśli tak, to zapewne jesteś pewną siebie i silną kobietą. Niektórzy mogą twierdzić, że płeć piękna nie nadaje się do tej pracy. To stwierdzenie jest zupełną bzdurą, która może okazać się dla kogoś krzywdząca. Mamy dwudziesty pierwszy wiek i takie seksistowskie poglądy już dawno powinny należeć do przeszłości. Niestety w głowach wielu mężczyzn, a nawet kobiet, wciąż tkwi przekonanie, że policjant to zawód, który wykonywać powinien mężczyzna. Uważają, że kobieta powinna siedzieć w domu, zajmować się dziećmi, sprzątać i gotować obiady. Jeśli jesteś młodą dziewczyną, która chce zostać policjantką, nie patrz na to, co mówią takie osoby. Zapisz się do szkoły policyjnej i kształć się, tak aby czuć się spełnioną. Pokaż im na co Cię stać!policja - testy

Inni zarzucają Ci, że jesteś słabsza fizycznie od płci przeciwnej? Głowa do góry. Dzięki ciężkiej pracy i wysiłkowi możesz stać się naprawdę sprawną i silną osobą. Poza tym prócz tężyzny fizycznej liczy się również zwinność i technika. Nie zniechęcaj się i regularnie uczęszczaj na siłownie. Poszukaj trenera personalnego, który pomoże popracować Ci nad siłą fizyczną. Co więcej, zainteresuj się rozwijaniem szybkości swojego biegu. Możesz na przykład zacząć uprawiać jogging. Zapisz się również na sztuki walki. To wszystko gwarantuje, że w nagłych okolicznościach dogonisz przestępcę i szybko go obezwładnisz, nieważne czy będzie to kobieta, czy jakiś potężny mężczyzna.

Kiedy skończysz szkołę policyjną, postaraj się szybko znaleźć staż lub etat w służbach mundurowych. Napisz CV i złóż podanie do policji. Najlepiej udaj się tam osobiście i postaraj, zaprezentować się jak najlepiej. Powiedz innym o swoich marzeniach i codziennych krokach, które prowadzą Cię do sukcesu. Chcesz pomagać ludziom, walczyć z przestępczością i zapewniać bezpieczeństwo wszystkim ludziom? Jeśli pragniesz tego całym swoim sercem, będziesz cudowną policjantką z powołaniem!

testy na policjanta

Pamiętaj, że droga do celu może nie być wcale łatwa. Jeżeli nie uda Cię się szybko znaleźć pracy, to nie poddawaj się. Przygotuj się na to, że być może, będziesz musiała udać się do innego miasta. Czy jesteś gotowa, by się przeprowadzić? Kiedy już znajdziesz pracę, postaraj się wykonywać polecenia przełożonego jak najlepiej. Początki zawsze są trudne, uśmiechnij się i nie trać optymizmu. Jeśli szczerze kochasz swoje powołanie, na pewno szybko awansujesz i zaskoczysz Twoich kolegów z pracy.

Dodaj komentarz

Why ask?