Ile zapłacisz za projekt strony internetowej?

Jeśli prowadzisz biznes, chcesz zacząć zarabiać w sieci lub pracujesz na etacie, ale zależy ci na budowaniu marki osobistej, powinieneś zainwestować we własną stronę internetową. W zależności od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz-gotowy CMS (np. WordPress) czy budowanie strony od zera, cena może się znacząco wahać.

Gotowy CMS czy indywidualny projekt strony-które rozwiązanie wybrać?

Gotowy CMS to tańsze rozwiązanie. Można samemu wybrać szablon WordPressa i wykonać swoją stronę, są też firmy i freelancerzy, którzy przyjmują zlecenia na projekt strony opartej na gotowym CMS-ie. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Szybkość wykonania, możliwość zmiany szablonu, jeśli nam się znudzi lub wyjdzie z mody, bez konieczności tworzenia nowego projektu. Strony działają na urządzeniach mobilnych, jednak mają swoje ograniczenia. Nie zawsze grafiki są dobrze przycinane, niektóre przyciski nie działają płynnie. Przede wszystkim nie można stworzyć projektu indywidualnie do potrzeb, co stanowi ograniczenie dla właścicieli sklepów internetowych. Indywidualny projekt strony często zlecany jest przez duże firmy, które na to stać i które chcą mieć pełną kontrolę nad wyglądem każdej podstrony i rozmieszczeniem komunikatów.

pozyczka przez internet

Ile kosztuje strona internetowa?

Cena strony www może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych , a jeśli samodzielnie zainstalujemy WordPressa, musimy zapłacić tylko za domenę i hosting, ewentualnie kurs z projektowania stron. Przede wszystkim nie warto prosić znajomego, który się tym zajmuje, by zrobił stronę po znajomości, za darmo. Możemy na nią czekać miesiącami, a efekt okaże się niezadowalający. Warto wziąć sprawy w swoje ręce i podjąć konkretne kroki, zlecając stronę www profesjonalistom. Uczenie się tego od zera być może jest najmniej kosztowne, ale pochłania czas, który też jest walutą. Jeśli więcej zarobimy, wykonując swoją pracę w czasie, gdy mamy uczyć się WordPressa, lepiej postawić na outsourcing.

Dodaj komentarz

Why ask?