Zakres pracy wykonywanych przez firmę świadczącą takie usługi jak pranie dywanów w Warszawie

Niektóre elementy wyposażenia znajdującego się w domach takie jak na przykład dywany, ulegają szybkiemu zabrudzeniu a doprowadzenie ich do stanu używalności staje się żmudnym zajęciem, ponieważ niektóre zanieczyszczenia są trudne do usunięcia, środki dostępne w sklepach nie spełniają swoich funkcji i efekt dekoracyjny, jaki spełnia dywan zostaje zatracony. W stolicy działa firma, która trudni się pracami doprowadzającymi dywany klientów do idealnego stanu, maszyny i środki piorące wykorzystywane w procesie czyszczenia dają pewność przywrócenia dawnej świetności posiadanemu dywanowi.

vacuum-cleaner-657719_1920

Firma świadcząca pranie dywanów w Warszawie wykonuje następujący zakres prac:

 • Po otrzymaniu zgłoszenia od klienta, pracownik firmy przyjeżdża pod wskazany adres, odbiera dywan wystawiając odpowiedni dokument.
 • Przed przystąpieniem do czynności związanych z czyszczeniem, każdy dywan poddawany jest mierzeniu i metkowaniu w celu jego identyfikacji po wykonanej usłudze.
 • Aby wykonać staranne pranie dywanu, musi on zostać poddany dokładnym oględzinom pod kątem rodzaju materiału, wielkości i jakości zabrudzeń, zwracając uwagę na ewentualne uszczerbki w jego strukturze.
 • Pierwszą czynnością zmierzającą do czyszczenia dywanu, jest jego wytrzepanie przy pomocy specjalistycznego urządzenia, które idealnie usuwa takie elementy jak kurz, sierść zwierząt czy piasek.
 • Pracownicy firmy znając rodzaj materiału, z jakiego został wyprodukowany dywan, dobierają odpowiednie środki piorące i poddają go moczeniu, dzięki czemu zostają usunięte powstałe zabrudzenia.
 • Kolejny etap czyszczenia dywanu odbywa się przy pomocy specjalnych urządzeń służących do dogłębnego szorowania zarówno wierzchu jak i spodu.
 • Płukanie odbywa się w dużej ilości wody, aby cały brud dokładnie spłynął, następnie dywan wkładany jest do wirówki w celu pozbycia się z niego wody.
 • Suszenie dywanu odbywa się w suszarni, w której utrzymywana jest stosowna temperatura, podczas tego procesu pracownicy firmy sprawdzają przebiegający proces.
 • Dywan nie może być wydany klientowi bez uprzedniego poddania go kontroli pod względem, jakości wykonania usługi, dlatego pracownicy firmy wykonującej pranie dywanów w Warszawie, ponownie odkurzają dywan.
 • Po przeprowadzeniu wszystkich koniecznych czynności dywan odwożony jest do klienta, który dokonuje zapłaty za wykonana usługę.
 • Strona Internetowa, którą warto sprawdzić: http://warszawa-pranie-dywanow.pl/mokotow – jeżeli szukasz osób zajmujących się profesjonalnym czyszczeniem dywanów.

    Dywany orientalne oraz jedwabne również przyjmowane są do czyszczenia jednak ich pranie wymaga zastosowania innej technologii, bardziej tradycyjnej ze względu na delikatną strukturę i unikalność.

Dodaj komentarz

Why ask?