Wesele z barmanem czy bez?

Ślub i wesele najczęściej bierzemy jeden raz, a na pewno jeden raz hucznie. Przygotowując się do tych wydarzeń musimy pomyśleć o wielu rzeczach: zaproszenia, ubiory dla państwa młodych, wybór miejsca na przyjęcie, kwiaty, jedzenie, muzyka. Lista jest długa i dla każdego inna. Musimy też zastanowić się, czy ma to być impreza z alkoholem, czy bezalkoholowa.

Wesele dawniej

Niemal każdy był, chociaż raz na typowym polskim weselu. Takim tradycyjnym z orkiestrą na żywo, oczepinami, zabawami organizowanymi przez wodzireja i z morzem wódki. Alkohol na weselach miał za zadanie rozluźniać, dodawać odwagi i pomagać w integracji między dwoma nowymi rodzinami, które od teraz miały stać się jedną. Kończyło się to niezbyt ciekawie dla uczestników takich imprez, ludzie śpiący na stołach lub pod stołami, bójki, kac. Czy tak powinna wyglądać zabawa? Czy można zorganizować to inaczej?

Barman na wesele

Barman na weselach pojawia się coraz częściej i jest znakiem zmieniających się czasów. Przez niektórych pojawienie się profesjonalisty na weselu uznawane jest za modę lub fanaberię. Dla innych wyrazem postępu. Na pewno jest gwarancją zachowania kultury picia. Alkohol też jest dla ludzi, tylko trzeba umieć pić. Ważna tutaj jest nie ilość, lecz jakość. Nie wszyscy tolerują też czystą wódkę, niektórzy wolą kolorowe koktajle i to nie tylko kobiety. Dla takich osób obsługa barmańska to gwarancja dobrej zabawy i smacznych drinków.

waiter-1893436_1920

Nie tylko koktajle

Dobry barman potrafi zaspokoić różne gusta, ale również zapewnić dodatkowe atrakcje. Może przygotować pokaz swoich umiejętności. Jest to ciekawe, zwłaszcza, gdy barman posiada pewną wprawą. Może ciekawie opowiadać o swoim zawodzie, zdradzać pewne tajniki zawodu czy też receptury ciekawych koktajli. Na pewno powinien dbać o dobrą atmosferę na weselu, dbając o każdego gościa.

man-1456951_1920

Wesele przyszłości

Wszystko wskazuje na to, że barman na weselu będzie pojawiał się coraz częściej. I nie będzie to tylko kaprys, lecz zmiana obyczajowa. Zmieniają się nasze oczekiwania i świadomość, mamy też wyższe oczekiwania. Chcemy by dzień ślubu i wesela był dla nas miłym wspomnieniem, dlatego coraz częściej wybieramy profesjonalną obsługę barmańską. Barman na wesele to dobry wybór i krok w dobrym kierunku.

Dodaj komentarz

Why ask?