Filmy najwyższych lotów

Potrzebujesz przedstawić swoją firmę w ciekawy sposób w spocie reklamowym? A może szukasz pomysłu na nietypowe nagranie ze ślubu lub ważnego rodzinnego spotkania? Nagrania z perspektywy lotu ptaka realizowane były od dawna, jednak dawniej dostępne wyłącznie filmowcom lub ekipom telewizyjnym. Dzisiaj zamówienie nagrań z powietrza jest równie łatwe jak wynajęcie fotografa ślubnego.

2f

Miejsca które na co dzień znamy, z powietrza wyglądają zupełnie inaczej, stają się magiczne i tajemnicze. Efektowny widok budynków z góry, znany ze zdjęć satelitarnych i lotniczych, w wysokiej rozdzielczości staje się jeszcze bardziej spektakularny. W przypadku wielu wydarzeń podniebne nagranie będzie świetnym uzupełnieniem tradycyjnej fotografii. To także doskonały sposób na zainteresowanie potencjalnego klienta naszą ofertą, gdy wykorzystamy materiał w spocie reklamowym.

Filmowanie dronem to usługa wyjątkowa i wymagająca od fotografa szczególnych umiejętności i kwalifikacji. Bo przecież nie tak łatwo jest nagrać wydarzenie bez wzbudzania szczególnej uwagi w nim uczestniczących i nie przeszkadzając nikomu. Duże znaczenie ma również obróbka w postprodukcji, pozwalająca na wybranie tylko najlepszych fragmentów i zmontowanie ich do końcowego materiału. Z drugiej strony filmując z powietrza możemy nagrać miejsca trudno dostępne i nie wyglądające zbyt ciekawie z normalnej perspektywy.

Przykładowe Filmowanie dronem – Filmik YouTube

Bardzo ważny jest kontakt już na etapie wczesnego planowania wydarzenia, ponieważ istnieje wiele czynników które należy uwzględnić przy planowaniu lotu, szczególnie pogodowych. Jakość nagrywanych filmów będzie najlepsza, jeśli fotograf będzie z góry wiedział na jakie warunki ma się nastawić.

Warto również wspomnieć, że jakość materiałów rejestrowanych z powietrza będzie równie wysoka co tych nagrywanych z ziemi – do drona montuje się profesjonalny sprzęt fotograficzny taki jak wysokiej jakości kamery i lustrzanki cyfrowe. Ujęcia zarejestrowane przez dobrego fotografa będą znacznie lepsze od amatorskich materiałów, na które możemy natknąć się w internecie.

Dodaj komentarz

Why ask?