Dobrze chłonący i miękki

Papier, papierowi toaletowemu nie równy, gdyż jeden może być zbyt szorstki, a inny nieco za gruby. Chodzi o to, aby był on jednocześnie miękki, chłonny, ale także wytrzymały, ale nie twardy i niszczący delikatną skórę. Połączenie tych zalet, to nie lada sztuka.

Miękki papier

To taki, papier, który ma sporą sprężystość, a także jest dość delikatny w czasie pocierania nim o skórę ciała ludzkiego. Obecnie bardziej przypominają one chusteczki i ligninę, niż kiedyś produkowane szare papiery. W dawnych latach, były one dość szorstkie, a czasem nazywane nawet „papierami ściernymi” przez żartownisiów. Były chłonne, ale jednocześnie darły się szybko, a te które miały już jako taką miękkość, rozwalały się w rękach, jeszcze przed użyciem.

 Delikatny papier, to skarb

Znalezienie odpowiedniego papieru toaletowego, to niewątpliwie skarb, jeśli chce się go używać jako firmowego, albo na stale do domowego użytku. Pojawiła się nawet moda na kolorowe, papiery toaletowe, od zieleni, aż po róże. Czasem może trafić się także biały papier z fakturą oraz wzorkami w innym kolorze. To wszystko wyglądać może ładnie, a niekiedy ładnie pachnieć, jeśli wziąć pod uwagę także i pachnące odmiany papierów toaletowych. Niektóre z nich pachną na tyle intensywnie, że mogą stanowić dodatkowy odświeżacz w łazience, a także powodować że będzie tam przyjemniej, także w czasie długotrwałej kąpieli w wannie.

basic-1239213_1920

Alergia, to problem

Osoby mające uczulenie, na różne substancje i składniki, mogą mieć także uczulenie na papier toaletowy choć brzmieć to może nieprawdopodobnie. Podobnie, jak na zapach, pachnącego papieru, mogącego wywoływać podrażnienia gardła, a także wzmożone kichanie, tak samo na jego strukturę, można mieć uczulenie. Rwący się papier, powoduje powstawanie drobinek, czegoś w rodzaju mikrocząstek, które po dostaniu się do nosa, mogą także powodować kichanie. Alergicy mogą także w niektórych przypadkach doznawać podrażnienia spojówek, w wyniki używania niewłaściwego dla siebie papieru toaletowego, na co warto zwrócić uwagę.

Dodaj komentarz

Why ask?