Jak zacząć swoją przygodę ze snowboardem?

Kiedy zbliża się zima, wiele osób zaczyna interesować się sportami zadedykowanymi tej porze roku. Nic w tym zaskakującego, bowiem z uwagi na klimat, w którym żyjemy, wiele z nich możemy uprawiać jedynie przez kilka miesięcy w roku. Osoby zamieszkujące południe naszego kraju, z pewnością już od dziecka uczyły się jazdy na nartach, korzystając z pobliskich stoków. Jednak ostatnimi laty, coraz większa popularnością, szczególnie wśród młodych, cieszy się także jazda na desce snowboardowej. Jak przygotować się do debiutu w tym sporcie?

Przede wszystkim musimy zakupić całościowy sprzęt. Jeżeli wcześniej jeździliśmy na nartach, możemy początkowo wykorzystać odzież z poprzedniego sezonu. Jednak jeżeli chcemy uprawiać snowboard profesjonalnie, zakładane przez nas spodnie oraz kurtki, powinny być znacznie luźniejsze niż te używane w przypadku nart. Poza tym, koniecznie musimy nabyć kask. Bowiem wbrew pozorom, zabawa na stoku jest bardzo niebezpieczna, urazy głowy są jednym z najczęściej spotykanym uszczerbkiem na zdrowiu tam zaobserwowanym. Najważniejsza oczywiście będzie deska, razem z wiązaniami i butami. Jednak jeżeli udajemy się na naszą pierwszą lekcję, możemy sprzęt wypożyczyć na stoku, za niewielką opłatą.

13699483084_72bcc584bd_b

Kiedy już skompletowaliśmy swój ubiór, warto postawić swoje pierwsze kroki na stoku. Jeżeli nigdy nie jeździłeś wcześniej na desce, warto zatrudnić instruktora. Taki profesjonalista znacznie lepiej wytłumaczy nam tajniki tego sportu, będzie posiadał względem nas wiele cierpliwości. Oczywiście, możemy poprosić o lekcję znajomego, który ma dobrze opanowany snowboard, jednak pamiętajmy, że nie każdy posiada zdolności pedagogiczne.

W okresie zimowym, warto chociaż kilka razy wybrać się na stok, aby po praktykować snowboard. Jest to dyscyplina szalenie przyjemna, jednak zanim zaczniemy ją uprawiać, musimy skompletować odpowiedni sprzęt. Stawiając pierwsze kroki, powinniśmy opłacić profesjonalnego instruktora, dzięki temu już po kilku godzinach, będziemy znali podstawy tej dyscypliny.

Dodaj komentarz

Why ask?