Czy pożyczkę można zaciągnąć tylko w stacjonarnym banku?

Takie pytanie często stawiają sobie osoby, dla których dojazd do placówki bankowej nie jest wygodnym rozwiązaniem. Na szczęście oprócz instytucji bankowych kredyty są udzielane również przez firmy pożyczkowe zwane parabankami. Zaciągnięcie pożyczki w parabanku jest wyjściem alternatywnym, z którego korzysta coraz więcej osób. Dzieje się tak dlatego, że każdy ceni sobie wygodę i wolny czas, który nie koniecznie musi być zmarnowany podczas oczekiwania w kolejce do przedstawiciela banku.

Jak działają parabanki?

Firmy pożyczkowe, udzielają pomocy finansowej za pomocą witryn internetowych. Jest to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu osoba chcąca uzyskać pożyczkę od parabanku nie musi wychodzić z własnego domu. Pożyczki udzielane online są wygodne i szybkie. Wniosek o przyznanie kredytu składa się na stronie firmy, można to zrobić o każdej porze. Wnioski są przejrzyste i intuicyjne, a czas jaki trzeba poświęcić na jego uzupełnienie, wynosi kilka minut. Większość firm pożyczkowych wydaje decyzje o przyznaniu kredytu nawet w 15 minut. O wyniku decyzji klient jest powiadamiany za pomocą wiadomości e-mail oraz SMS. W przypadku pozytywnej decyzji pieniądze zostają przelane na konto klienta w ciągu 5 minut. Jeżeli klient ma konto w tym samym banku, pieniądze mogą znaleźć się na koncie natychmiast.

pieniadze-w-kieszeni

Czy parabanki udzielają pożyczek długoterminowych?

Niektóre firmy pożyczkowe udzielają kredytów na kilka miesięcy. oferta kredytowa w sprawdzonej firmie udzielana jest zazwyczaj na maksymalnie 24 miesiące. Pożyczki długoterminowe płatne są w comiesięcznych ratach. Taka pożyczka nie różni się praktycznie niczym od pożyczki zaciągniętej w banku, poza tym, że jest udzielana online, co czyni ją wyjątkowo atrakcyjną. Aby spłacić pożyczkę należy co miesiąc przelać odpowiednią kwotę raty, na odpowiednie konto bankowe. Niektóre firmy posiadają rachunki bankowe w kilku bankach, dzięki czemu można uniknąć opłaty za wykonany przelew.

Kto uzyska pożyczkę długoterminową?

Pożyczka udzielana jest osobom dorosłym, posiadającym dowód osobisty, własnościowe konto w banku oraz telefon komórkowy. Niekiedy przedział wiekowy jest ściśle ustalony i może się wahać między 21 a 78 lat. Pożyczki długoterminowe udzielane są również na dowód i bez sprawdzania rejestru BIK (Biuro Informacji Kredytowej) co w praktyce może oznaczać, iż pożyczka może zostać udzielona osobie, która nie posiada zdolności kredytowej. Jednak pożyczkobiorca musi posiadać źródło dochodu, i zostanie poproszony o skan dokumentów potwierdzających zarobki.

 

Dodaj komentarz

Why ask?