Najlepsze listwy na rynku

Jak wiemy na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów listew. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Jedni wolą coś bardziej wyszukanego, a inni natomiast pozostają przy standardzie. Obecnie na rynku dużą popularnością cieszą się listwy MDF. Poniższy artykuł ma na celu przybliżenie ich struktury i pokazania plusów jakimi dysponują. Należy przede wszystkim zaznaczyć, że to najpopularniejszy wśród listew produkt na rynku.

LISTWY MDF

Materiałem na którym tworzone są listwy mdf, jest surowa płyta MDF. To produkt, który jest drewnopochodny i powstał w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających pod wpływem bardzo wysokiego ciśnienia i temperatury. Wszystko to sprawia ze listwa MDF jest produktem, który w sposób idealny nadaje się do obróbki maszynowej. Może być cięta, frezowana i wyginana w różne strony w celu uzyskania wymarzonego kształtu i profilu. Oczywiście zachowuje przy tym odpowiedni i stały wymiar.

JAK POWSTAJĄ LISTWY MDF?

Pierwszą czynnością jest pomalowanie listwy MDF podkładem izolującym, którego głównym zadaniem jest zabezpieczenie listwy przed czynnikami, które mogłyby doprowadzić do jej zawilgocenia. Kolejnym krokiem jest pokrycie jej dwoma warstwami lakieru akrylowego w półmacie.

MOŻLIWOŚĆ WYBORU DOWOLNEGO KOLORU:

Standardowy kolor listew MDF to biały w półmacie. Jednakże producenci zadbali o to, by klienci na własne życzenie mogli zamówić sobie listwy:
– pomalowane podkładem
– w surowym stanie (najtańsze)
– pomalowane farbą wybraną przez klienta z palety RAL lub NCS

ROZMIAR LISTW MDF:

Listwy wykonywane są w rozmiarach:
– 50/75/100/125/150 mm wysokości
– 16 mm grubości
– 2,6 m długości listwy
Producenci jednak dbają o to, by klienci mogli zamówić listwę na dowolną wysokość. Nie ma tak naprawdę ograniczeń. Listwy można ze sobą łączyć, a w ten sposób można stworzyć w mieszkaniu nietypowe i ciekawe wzory.

pokoj z listwami

PODŚWIETLENIE:

Obecnie nowością na rynku jest montowane w listwach MDF podświetlenie LED. Są to najnowsze na rynku listwy podłogowe do malowania. Można pomyśleć, że to bajer dla osób, które lubią nowinki technologiczne, ale z drugiej strony podświetlane listwy MDF nadają naszym pomieszczeniom nowoczesny i niepowtarzalny klimat. W doskonały sposób podkreślają wszelkie detale naszego mieszkania. W listwach stosowane jest energooszczędne podświetlenie LED. Jest to proekologiczne źródło światła. Można je stosować na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Oczywiście w standardzie jest podświetlenie białe, ale paleta kolorów, które możemy mieć jest bardzo szeroka.

Dodaj komentarz

Why ask?