Makiety architektoniczne, przemysłowe i urbanistyczne

Profesjonalne pracownie zajmują się tworzeniem makiet, które mają na celu przedstawić istniejące już budowle lub te, które mają dopiero powstać. Celem makiety jest zachęcenie odbiorców do zapoznania się z projektami i ich zakupienia.

Każda makieta wykonana w sposób profesjonalny, która odzwierciedla wszystkie szczegóły danej budowli sprawia że dana firma zwiększa swoją pozycję na rynku. Makieta jest jej narzędziem służącym do promocji i sprzedaży. Każda firma znajdująca się na rynku, inwestorzy i deweloperzy chcą jak najlepiej prezentować się na rynku. Makiety są jedną z najlepszych metod, aby zaistnieć na rynku i z powodzeniem się rozwijać. Do najpopularniejszych makiet należą: makiety architektoniczne, urbanistyczne i przemysłowe. Każda z nich ma inne przeznaczenie.

1) Makiety architektoniczne ukazują istniejące już budynki lub projekty budowli jeszcze nie powstałych. Są tworzone w oparciu o najmniejsze szczegóły i detale, ukazują także relacja przestrzenne danej budowli z otoczeniem. Dodatkowo na makietach umieszcza się: auta, postacie, place zabaw. Makiety architektoniczne są tworzone przy pomocy technologii 3D, laserów, CO2 i tnących ploterów.

1corel

2) Makiety urbanistyczne – ukazują koncepcję danej inwestycji, kompozycje są tworzone w postaci brył przestrzennych i są eksponowane poprzez wykorzystanie oświetlenia. Są tworzone ze sztucznych jak i naturalnych materiałów. Klienci cenią sobie bardziej naturalność.

3) Makiety przemysłowe ukazują w dużej mierze tereny na których znajdują się, lub mają powstać magazyny czy fabryki. Na tego typu makietach umieszcza się często maszyny produkcyjne, różne linie technologiczne. Makiety te są wykorzystywane przez firmy na targach, aby pokazać całokształt swoich działań.

Dodaj komentarz

Why ask?