Kącik biurowy w mieszkaniu

Praca jest dla wielu ludzi elementem, który daje im w życiu satysfakcję i moc do tego, aby dalej się rozwijać. Dlatego więc, miejsce w którym pracujemy powinno być przytulne. Chcemy, aby nasz kącik biurowy był urządzony stylowo i abyśmy mogli efektywnie wykonywać w nim wszelkie zadania. Wielu z nas mieszka w bloku, gdzie praktycznie nie ma miejsca na to, aby urządzić sobie gabinet. Jednak jest to omylne myślenie. Artykuł ten ma na celu przybliżyć Wam kilka sposobów na to, jak w ciekawy sposób zaprojektować gabinet w blokowisku.

Salon to największy pokój w mieszkaniu blokowym. Tak więc idealnie pasuje do tego, aby urządzić w nim kącik biurowy. Słowo kącik, nie jest użyte tu przypadkowo, ponieważ nasze biurko umieścimy dosłownie w rogu naszego salonu. Utrzyma to salon i strefę wypoczynkową w ładzie.

miejsce robocze projekt

Tworząc biuro musimy pamiętać o tym, aby było dobrze oświetlone, wyposażone i oczywiście nie zakłócało funkcjonalności salonu. Tak więc, kupując biurko, musimy mieć na uwadze to, by jako mebel, pasowało do innych przedmiotów znajdujących się w salonie. Przy biurku, możemy postawić mini bibliotekę, piękną lampę, a na ścianie powiesić obraz. Ważne aby nasze biurko miało kilka wnęk, tak aby ukryć w nich niektóre ze sprzętów biurowych, np. drukarkę. Pamiętaj by schować wszystkie kable, chyba nie chcesz aby psuły one ład i porządek panujący w salonie.

aranzacja wnetrza

Istnieją ciekawe kompozycje szafek, w które można wkomponować swoje biurko. Mamy także możliwość doboru biurka do danego zestawu mebli i połączyć je np. z komodą. Dobieramy tylko wygodny fotel i gotowe. Dla ozdoby na ścianie wieszamy półki, umieszczamy na nich książki, różne ciekawe akcesoria i stanowisko biurowe już na nas czeka. Niektóre z komód, mają wbudowany blat rozkładany. Jest to ciekawy zamiennik biurka. Wystarczy rozłożyć blat i voila, mamy swoje biurko.

Większość osób, mieszkających w blokach woli mieć oddzielne strefy. Można więc oddzielić kącik biurowy od reszty małym regałem i nadać miejscu więcej intymności, można zastosować także parawan lub etażerką z kwiatami. Niektórzy decydują się na ścianki działowe lub filary, jednakże zmniejszy to optycznie całe pomieszczenie. Najlepszym miejscem dla biurka jest wnęka w ścianie. Fajnym i ciekawym zamiennikiem biurka są regały sięgające do sufitu. Są bardzo pojemne. Istnieje wiele interesujących projektów tego rodzaju mebli. Można na nich postawić wiele rzeczy, ponieważ są wyposażone w szufladki, szafki i półki. Pasują do małych pomieszczeń.

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie parapetu jako biurka. Naturalne światło, piękne widoki, jeśli z okna widzimy, np. park, szybko sprawią że będziemy mieć natchnienie do pracy. Warto, aby biurko było na wysokości parapetu. Dosuwając je do niego, będziemy mieli większą przestrzeń na blacie. Projekty wnętrz są naprawdę ciekawe, a w salonie można wykorzystać wiele sposobów na to, aby w interesujący sposób zaaranżować jego wnętrze. Jak widać, nawet biuro może fajnie wyglądać w miejscu gdzie odpoczywasz.

Dodaj komentarz

Why ask?