Jak znaleźć odpowiedni e-kantor?

Kantory internetowe to biznes, który szczególnie rozwinął się w 2011 roku. Obecnie w Polsce jest ich ok. 50stu. A szczególnym zainteresowaniem cieszą się wśród osób spłacających kredyty walutowe. Korzystając z e-kantoru można zaoszczędzić nawet 10 gr od wymienianej waluty. Należy tylko wiedzieć z którego skorzystać.

Sporym ułatwieniem w podejmowaniu decyzji jest porównywarka kantorów walutowych w Internecie, jaką jest StrefaWalut. Na stronie można szybko obliczyć koszty zakupu lub sprzedaży danej waluty. Podaje aktualne dane ściągane ze stron kantorów, więc ryzyko pomyłki jest minimalne. Każdy potrzebujący gotówki w obcej walucie na pewno w szybki sposób znajdzie dla siebie najdogodniejszą ofertę. Twórcy strony wciąż pracują nad jej usprawnieniem i uatrakcyjnieniem dla użytkowników.

szukanie-przez-strefawalut-kantoru-internetowego

Kantory internetowe to dość nowy pomysł na biznes. Nie są jeszcze uregulowanie prawnie i traktowane są jak te stacjonarne kantory. Co więcej, nad niektórymi z nich piecze już sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Jednakże koszty prowadzenia e-kantorów są znacznie tańsze niż ich stacjonarnych odpowiedników, co przekłada się na niższe koszty wymiany walut. Długość transakcji nie powinna przekraczać jednego dnia roboczego, a czasem trwa zaledwie kilka minut. W zależności od tego w jakim banku mamy konto mogą być pobierane dodatkowe koszty, ale takie dane można znaleźć i porównać na StrefaWalut.

zalety-i-wady-kantory-internetowe-strefawalut

Przy wyborze kantoru ceni się uwagi innych użytkowników, dlatego zamiast przeszukiwać rożnego rodzaju fora, można szybko sprawdzić oceny i komentarze odwiedzających forum strefawalut.

Samo korzystanie z kantorów internetowych nie jest skomplikowane. Należy się zarejestrować, podać numery dwóch kont (złotowego i walutowego), zasilić konto odpowiednią kwotą. Po zaksięgowaniu transakcji przelać pieniądze z zaznaczeniem kursu wymiany. Kantory przeleją walutę na nasze konto lub na rachunek banku w którym spłacany jest kredyt.

Dodaj komentarz

Why ask?