Aplikacja internetowa – skuteczna i zdumiewająca

Aplikacja internetowa to pojęcie dosyć ogólne, różnie rozumiane i nie do końca zdefiniowane. Dzieląc je na poszczególne frazy otrzymujemy słowa: „aplikacja” oraz „internet”. Aplikacja może oznaczać pewnego rodzaju program, który ma ścisłe zastosowanie. Jako internet możemy użyć słów sieć internetowa, a więc łącząc te dwa wyrazy w całość powstaje program, który działa przy pomocy internetu. Często jako zamiennik aplikacji internetowej możemy zobaczyć: aplikacje webowe lub aplikacje sieciowe.

Głównym założeniem programów jest zintegrowanie się z użytkownikiem korzystającym z aplikacji. Co ważne, aby móc z nich korzystać nie musimy mieć dodatkowych systemów operacyjnych, ponieważ do komunikacji wystarczy połączenie z internetem za pomocą przeglądarki.

Przykładem aplikacji webowej może być sklep internetowy, serwis aukcyjny – są to strony, na których możemy pozyskać rzeczy, ale do aplikacji można również zaliczyć serwisy do nauki języków obcych, z których korzystający może czerpać wiedzę i wypełniać osobno ćwiczenia.

Nowoczesne Aplikacje Internetowe

Zasadnicza różnica pomiędzy stronami internetowymi, a aplikacjami jest taka, że priorytetowym zadaniem stron jest dostarczanie informacji, a aplikacja webowa to przede wszystkim narzędzie dzięki któremu możliwa jest realizacja konkretnych zadań.

Kilka zasad, na jakich powinna działać dobra aplikacja webowa

Aby odnieść sukces w tej branży powinniśmy trzymać się tych kilku podstawowych wytycznych, które pomogą w stworzeniu dobrej jakości aplikacji sieciowej:

– Pozwalając użytkownikowi na edycję niektórych elementów bez przenoszenia go do odrębnej strony powinniśmy wzbudzić jego zainteresowanie,
– Aplikacja powinna badać i analizować kroki jakie robi użytkownik, oraz dostarczać mu informacji zwrotnej nawet po interakcji. Przykładem tego prostego, lecz skutecznego rozwiązania może być pasek postępu,
– Umiejętnie i efektywnie stosować przejścia, nawet mały ruch na stronie jest w stanie „obudzić” użytkownika. Należy jednak pamiętać, aby nie umieszczać zbyt dużo animacji tego typu, gdyż czasami bardziej przeszkadzają niż pomagają,
– Ważne również, aby starać się utrzymywać użytkownika w obrębie strony, ponieważ wszelkie przeładowywania bądź przeskoki powodują niecierpliwość osób korzystających ze strony.

Stosując powyższe zasady z pewnością przyczynimy się do poprawienia jakości aplikacji. Natomiast, jeżeli nasze aplikacje internetowe mają na celu dawać skuteczny i dobry efekt warto zaangażować do pracy specjalistów.

Dodaj komentarz

Why ask?