Protetyka a implanty

Protetyka wykorzystuje implanty w bardzo różnych sytuacjach i co najciekawsze pacjenci, którzy stopniowo coraz bardziej przekonują się do implantacji, coraz częściej decydują się też na pełne protezowanie oparte na implantach. Całkowita rekonstrukcja uzębienia, dopóki nie pojawiła się protetyka na implantach, nigdy nie była rozwiązaniem w pełni komfortowym dla pacjenta. Dopiero implanty zapewniają pełnym protezom pełną funkcjonalność i wygodę użytkowania. Dlaczego? Wyobraźcie sobie, że ponad 60% osób z pełnymi protezami skarży się na niestabilność dolnej protezy a niemal 40% na niestabilność protezy górnej. Już to wystarczy do tego, by zrezygnować z jedzenia niektórych pokarmów i odczuwać dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Implanty niwelują te niedogodności.

Dlaczego implanty?

Dlatego, że one, jako jedyne, unieruchamiają protezy. Wszczepia się je w kości i dopiero na tak umocowanych implantach mocowane są (blokowane) protezy. Przy pełnym protezowaniu wystarczy kilka implantów, by protezę w pełni unieruchomić, a pacjent zyskuje dodatkową stymulację dla kości i dziąseł, dzięki czemu implanty zapobiegają ich zanikowi. Poprawia się więc nie tylko wygoda, ale i zdrowie – implanty są doskonałą profilaktyką zdrowotną.

Inne zalety

Ruchomość protez jest nie tylko przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu, ale prowadzi też do otarć śluzówki we wnętrzu jamy ustnej. To z kolei może przyczyniać się do powstania różnych dolegliwości łącznie z uporczywymi, długo utrzymującymi się ranami, które praktycznie uniemożliwiają noszenie protez. Implanty eliminują również te niedogodności i zagrożenia.
Co najważniejsze takie rozwiązania wcale nie są niebotycznie drogie: cena protezowania zależy od ilości wszczepionych implantów, którą ustala lekarz w porozumieniu z pacjentem, na etapie planowania zabiegu.

Dodaj komentarz

Why ask?