Prawo jazdy dla Absolwenta?

W obecnych czasach niemal nie wyobrażamy sobie życia bez samochodu. O ile jeszcze w przypadku większych miast mamy sprawnie działająca komunikację miejską, o tyle w przypadku mniejszych miejscowości bylibyśmy ograniczeni do własnych nóg bądź roweru. Zdobycie prawa jazdy z roku na rok staje się jednak coraz trudniejsze w związku ze zmieniającymi się przepisami w tym względzie, które zaostrzają wymagania co do nowych kierowców, odbywanych przez nich kursów oraz zdawanych egzaminów. Co jest tego przyczyną i co polski ustawodawca ma na względzie zmieniając przepisy w ten sposób, że uzyskanie prawa jazdy jest coraz trudniejsze?

Przede wszystkim bezpieczeństwo!

Zaostrzenie wymogów dotyczących zdobywania dokumentu uprawniającego do samodzielnego kierowania pojazdami mechanicznymi ma na względzie przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach poprzez zwiększenie umiejętności młodych kierowców. Statystyki policyjne są bezlitosne – za największa liczbę wypadków odpowiadają młodzi kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kilka lat, a tym samym nie mają odpowiedniego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów w różnych warunkach i często podejmują błędne decyzje na drodze.

nauka jazdy

System szkoleń

Pośrednio wynika to też z dotychczasowego systemu szkoleń, tj. kursów nauki jazdy, które opierały się jedynie na przygotowaniu kursantów do zaliczenia egzaminu państwowego w zakresie teoretycznym oraz praktycznym, a nie do praktycznych aspektów kierowania pojazdem w rzeczywistym ruchu ulicznym.

Szkoła w Warszawie?

Dzisiaj możemy sami wybierać szkołę jazdy i nawet jeżeli niektóre przepisy jeszcze nie weszły w życie, warto wybrać taką szkołę jazdy, która rzeczywiście przygotuje nas do prowadzenia samochodu. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „kurs prawa jazdy Warszawa” z pewnością znajdziemy odpowiednią szkołę w Warszawie (dla innych miast warto posłużyć się analogicznym sformułowaniem).

Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Państwa pomocy, a dla rozluźnienia emocji zapraszamy na filmik:

 

Dodaj komentarz

Why ask?