Obowiązki i przywileje osoby wypożyczającej samochód

Obecnie nie ma konieczności posiadania własnego auta, by korzystać z tego pojazdu w swoim mieście lub poza nim. Wystarczy znaleźć placówkę poprzez Internet, która umożliwia wynajem samochodów. Można też skontaktować się z nią telefonicznie w razie jakichkolwiek pytań. Przy okazji wypożyczenia samochodu trzeba pamiętać, że klient firmy ma pewne określone obowiązki względem auta, ale także i przywileje, z których może skorzystać. Na przykład wypożyczalnia daje możliwość doboru samochodu do osobistych potrzeb i preferencji i tak można postawić na mniejszy, większy, średniej klasy lub luksusowy wóz. W jaki sposób szukać firmy wynajmującej auta? Wystarczy tylko poszukać w prasie lub w sieci ogłoszeń pod hasłem: wypożyczalnia samochodów Mielec, by znaleźć placówkę, która zaoferuje nam auto na dowolną ilość dni, a nawet tygodni i miesięcy. Co więcej, takie zamówienie można zrobić korzystając z internetu i formularza wynajmu, który wypełnimy w kilka chwil. Po dokonaniu zapłaty można odebrać samochód na przykład z firmy, takiej jak:

F.T.U.H MaxTrans
ul. Wolności 75
39-300 Mielec
Tel: 792 051 510

Wypożyczalnia samochodów- o czym musisz wiedzieć?

Przede wszystkim otrzymasz do dyspozycji samochód ubezpieczony i w pełni sprawny, po badaniach technicznych. Nie musisz się obawiać, że z autem jest coś nie tak, co może grozić bezpieczeństwu Twojej rodziny. Ponadto za dodatkową opłatą można zamówić wyposażenie takie jak fotelik dziecięcy, bagażnik dachowy, uchwyty na narty na dachu samochodu czy GPS.

rent a car

Dużo będzie zależało od tego w jaki sposób chcemy korzystać z auta, dodatkowe wyposażenie sprawdza się szczególnie wtedy, jeżeli wybieramy się na wakacje lub chcemy używać auta wożąc nim dużą rodzinę. Oprócz przywilejów mamy też wobec wypożyczającego obowiązki. Podpisując umowę zgadzamy się między innymi na ustaloną cenę za wynajem, ale także na to, że będziemy należycie dbać o auto i chronić go na przykład przed kradzieżą poprzez niezostawianie samochodu bez opieki, kiedy jest on otwarty.

Ponadto mamy obowiązek zwrócić samochód dokładnie w momencie,kiedy czas wynajmu nam się kończy. Jeżeli nie zrobimy tego w ciągu 24 godzin, będzie to traktowane jako przywłaszczenie czyli kradzież i wypożyczalnia samochodów zgłosi ten fakt na policję, a wtedy będziemy mieć spore nieprzyjemności. W razie jakichkolwiek problemów, na przykład z powrotem z wakacji, należy jak najszybciej to zgłosić do placówki, podobnie jeżeli zdarzy się stłuczka czy inny wypadek losowy. Pamiętajmy, że samochód jest ubezpieczony, ale to po naszej stronie leży konieczność szybkiego kontaktu z właścicielem.

Dodaj komentarz

Why ask?