Nie bój się turbosprężarki

Prasa motoryzacyjna umieszcza dziesiątki artykułów, w których opisuje, jak wiele problemów może sprawić turbosprężarka. Autorzy takich artykułów często straszą czytelników bardzo wysokimi kosztami wymiany turbosprężarek na nowe, które w przypadku samochodów premium i klasy wyższej, mogą iść w tysiące złotych. Niewiele taniej jest w przypadku zwykłego, popularnego, kompaktowego Diesla. Kierowcy powinni jednak wiedzieć, że w przypadku awarii turbosprężarki nie są skazani na konieczność kupowania bardzo drogiej części.

Regeneracja turbosprężarek pozwala przywrócić tym urządzeniom stuprocentową sprawność i efektywność, a cała usługa kosztuje ułamek tego, co trzeba by zapłacić za kupno nowej części. Turbosprężarki są obecnie masowo wykorzystywane w motoryzacji i nic tego nie zmieni. Do tej pory przede wszystkim korzystano z nich w silnikach Diesla. Dzięki nim Diesle stały się elastyczne i mocne, a obecnie nie ustępują w tym względzie silnikom benzynowym. To właśnie właściciele aut z silnikami wysokoprężnymi najczęściej decydują się na regenerację turbin w swoich samochodach. Ale na rynku pojawia się także coraz więcej aut z silnikami benzynowymi, które również wykorzystują turbodoładowanie.

Nie są to absolutnie auta sportowe, tylko samochody z małymi silnikami, budowanymi zgodnie z zasadami downsizingu. Takie silniki trafiają już nie tylko pod maski aut miejskich, ale także napędzają kompakty i samochody klasy wyższej. Nawet crossovery mogą mieć pod maskami silniki, mające mniej niż litr pojemności, a równocześnie oferujące ponad sto koni mechanicznych mocy. W najbliższych latach posiadacze auto z turbodoładowanymi benzyniakami będą częstymi klientami firm, zajmujących się regeneracją turbosprężarek.

Dlaczego nie trzeba bać się auta z turbiną? Dzięki temu, że można ją zregenerować

Regeneracja turbosprężarki to rozwiązanie, które pozwala zupełnie inaczej patrzeć na świat posiadaczom aut z turbodoładowaniem. Nie trzeba bać się kosztów – regeneracja turbosprężarek Mielec to usługa, która dostosowana jest do możliwości portfela każdego Polaka. Do tego regeneracja trwa naprawdę krótko – nie ma konieczności kilkudniowej rezygnacji z samochodu. W Polsce znaleźć można coraz więcej najwyższej klasy specjalistów, którzy w odpowiedni sposób potrafią zająć się turbosprężarką samochodową.

W województwie podkarpackim taką firmą jest MR Radka z Mielca, prowadząca serwis turbosprężarek przy ulicy Polnej 3. Tutaj można naprawić każdą turbinę – z Diesla i benzyniaka. Zregenerowana turbina sprawi, że auto znów odzyska werwę i pełną moc jednostki napędowej.

Dodaj komentarz

Why ask?