Lwów- perła Kresów!

Chcesz wyjechać zagranicę, a obawiasz się, że jest to zbyt drogie dla Ciebie? Wybierz zatem coś położonego bliżej! Oczywiście Niemcy czy Czechy są drogimi państwami, niemniej jednak warto zwiedzić państwa położone za naszą wschodnią granicą. Szczególnie warte poznania są tereny dawnych Kresów Polski, a wśród nich perła Kresów, czyli Lwów.

Co można zobaczyć we Lwowie?

Wiele rzeczy! Przede wszystkim wybierzmy się na spacer lwowską starówką. Została ona wpisana na listę zabytków UNESCO. Warto także wejść na kopiec Unii Lubelskiej skąd roztacza się wspaniała panorama Lwowa. Należy oczywiście przejść się Aleją Wolności. Warto także wybrać się na cmentarz Łyczakowski, a szczególnie na jego część- cmentarz Orląt Lwowskich. Spacer ulicami Lwowa jest niezwykłym przeżyciem, ponieważ bardzo często spotkamy na bramach, drzwiach czy też ścianach budynków polskie napisy lub nazwiska.

Lwowskie kościoły
Będąc we Lwowie należy koniecznie zwiedzić kościoły. Wśród nich Katedrę Łacińską, Ormiańską oraz Wołoską a także sobór św. Jura, barokowe kościoły Jezuitów i Dominikanów.
Katedra św. Jury
Co zrobić wieczorem we Lwowie?
Przede wszystkim iść do opery! Opera lwowska jest wyśmienita, a przy okazji- dla nas dość tania. Nie należy zapominać, że Lwów jest znany z niezwykłych restauracji i kawiarni. A zatem mamy „Kryjówkę”- jest to pub stylizowany na partyzancką kryjówkę. Już na progu wita nas żołnierz z prawdziwą bronią w ręku. Nad Kryjówką znaleźć możemy Lożę Masońską. Tu należy uważać- musimy zastukać w zwykłe drzwi, które otwiera nam pan w szlafroku. On dopiero przeprowadza nas przez stare mieszkanie, za którym kryje się wykwintna restauracja. Niestety ceny tutaj nie są zbyt niskie. Inną knajpą jest Dom Legend. Mieści się ona w piętrowej kamienicy, a każde piętro ma inny wystrój. Kelnerkami zaś są karlice. Inną ciekawą knajpą jest „Cafe Masoch”- jest to jednak knajpa tylko dla żądnych wrażeń. Powita nas kelnerka z pejczem, który nie służy tylko do ozdoby. Oczywiście- to tylko część knajp, które możemy zwiedzić!

Politechnika Lwów
Zdjęcie przedstawia politechnikę we Lwowie

Jak dojechać do Lwowa?
Dzisiaj wiele biur podróży organizuje wycieczki do Lwowa z Przemyśla. Warto skorzystać z takiej opcji. Są one niedrogie, a dzięki profesjonalnej opiece przewodnika nie tylko będziemy się czuć bezpiecznie, lecz również będziemy mieć pewność, że żadnej rzeczy wartej zobaczenia nie pominęliśmy!

Dodaj komentarz

Why ask?