Dorabnianie w internecie – realne pieniądze czy dodatkowe kieszonkowe ?

Darmowe konto w banku

Dorabianie przez internet staje się z roku na rok coraz popularniejsze. Istnieje parę głównych sposobów na pracę przez internet. Część z nich możemy traktować jako stałą pracę, a część jako dodatkową. Każdy słyszał o copywriterach, blogerach czy youtuberach.

To właściwie te najpopularniejsze sposoby na pracę przez internet. Pytanie tylko, który z tych sposobów da nam realne zarobki porównywalne ze pensją w zwykłej pracy, a który będzie źródłem dodatkowych np. trzystu złotych. Wszystko zależy od tego na jaką skalę zajmujemy się daną dziedziną i ile czasu poświęcamy na pracę przy niej.

Przykładowo pisanie bloga, może nam zajmować godzinę tygodniowo, a możemy pisać posty codziennie oczywiście im więcej pracy poświęcimy tym większe będą nasze zarobki. Pisanie bloga przynosi profity właściwie z dwóch źródeł – reklam oraz artykułów sponsorowanych. Najważniejsza dla bloggera jest liczba wyświetleń, im więcej osób wchodzi na bloga tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś klinie w reklamę, albo zgłosi się do niego reklamodawca. Jak uzyskać dużo wyświetleń ? Trzeba regularnie publikować wpisy, komentować blogi i fora, ogólnie rzecz biorąc zajmować się pozycjonowaniem bloga. To wymaga poświęcenia czasu ale jeśli będzie przynosić duże zyski to możemy blogowanie traktować jak pracę przez internet.

W przypadku osób tworzących treści na youtube sprawa wygląda podobnie. Można próbować dorabiać w ten sposób tworząc i publikując jeden film w miesiącu, a można tworzyć i publikować codziennie. Poświęcimy więcej czasu ale zarobki z wyświetlanych reklam na pewno będą wyższe.

Trzecie główne źródło

Trzecie główne źródło dochodu osób dorabiających w internecie czy też zajmujących się pracą przez internet jest copywriting. Dziedzina ta zajmuje się pisaniem wszelkiego rodzaju tekstów dla wydawców stron internetowych, właścicieli firm czy też zwykłych ludzi potrzebujących tekst na jakiś temat. Ta dziedzina najbardziej przypomina zwykłą pracę ponieważ z reguły wykonujemy zlecenia w określonym terminie i za określoną stawkę. Zleceniodawców możemy szukać na własną rękę, przez portale ogłoszeniowe albo pisać teksty na giełdy tekstów. W tym przypadku również wysokość zarobków zależy od nas. Jeśli będziemy brać dużo zleceń i pisać dużo tekstów prawdopodobieństwo większych zarobków będzie zdecydowanie większe.

Reasumując to czy dorabiamy czy pracujemy przez internet zależy głównie od nas samych. Im więcej czasu będziemy na to poświęcać tym większe będą zarobki. Jeśli w całości poświęcimy się tylko temu istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy pracować przez internet, a nie tylko dorabiać. Przed zarabianiem, należy pamiętać aby założyć odpowiednie konto bankowe z dostępem Online, gdzie będziemy mogli śledzić transakcje przychodzące w czasie rzeczywistym. Darmowe konta bankowe, często nie są do końca tak darmowe, gdyż wiele obecnych banków zmusza nas do płacenia za korzystanie z karty płatniczej. Co prawda możemy uniknąć opłaty, jeżeli będziemy dokonywać transakcji bezgotówkowych na kwotę 200 – 400 zł w zależności od wybranego banku.

limity w banku

Dodaj komentarz

Why ask?