Absolwencie zobacz jak wybrać konto bankowe!

Podejmując decyzję o wyborze banku, w którym ulokowane zostaną nasze pieniądze, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko opłaty za prowadzenie konta, ale również szereg innych aspektów, które wpłyną na nasze codzienne życie związane z zarządzaniem domowym budżetem. Czym kierować się przy wyborze konta? Mamy nadzieję, że ten artykuł pozwoli Ci podjąć decyzję.

Internetowe czy tradycyjne?

Istotne przy wyborze konta bankowego jest określenie preferencji, a przede wszystkim tego, w jaki sposób będziemy załatwiać większość bankowych spraw, takich jak przelewy czy inne transakcje – w internecie czy placówce banku. Jeśli stawiamy na nowoczesność i wybieramy pierwszą opcję, musimy poznać opłaty za przelewy internetowe oraz funkcjonalności, jakie oferuje panel zarządzania kontem. Czy jest przejrzysty i intuicyjny w obsłudze, czy umożliwia zapisywanie w książce adresowej danych do przelewów, które wykonujemy regularnie? Czy konto bankowe posiada menadżer finansów, dzięki któremu będziesz mógł kontrolować na bieżąco swoje wydatki? Kilka banków w historii rachunku grupuje dane z przelewów w kategorie, dzięki czemu dowiesz się, ile w danym miesiącu wydałeś na paliwo, a ile na rozrywkę czy ubrania. Jest to bardzo przydatna funkcja.

Darmowe konto w banku

W przypadku kont nieinternetowych, istotne mogą być tak prozaiczne aspekty jak godziny otwarcia najbliższego oddziału banku. Niektóre banki mają swoje punkty w galeriach handlowych i marketach, dzięki czemu czynne są 7 dni w tygodni, nawet po 12 godzin dziennie. Inne zamykają drzwi dla klientów już po godzinie 16, co może być przeszkodą dla pracującej w tradycyjnym trybie osoby.

Dodatkowe atrakcje

Wiele kont dodaje bonusy na mocy współpracy z innymi firmami. Są to zniżki do określonych sklepów, promocyjne kwoty ubezpieczenia OC i AC, specjalne oferty na stacjach benzynowych tylko dla posiadaczy konta w określonym banku. Ponadto, jeśli planujemy kredyt w tym samym banku, w którym będziemy posiadać konto oszczędnościowe, sprawdźmy, jaka będzie nasza zdolność kredytowa. W każdym banku może ona być inna.

Dodaj komentarz

Why ask?